טיפול בהפרעת קשב וריכוז בגיל המבוגר


קושי לארגן את הזמן, דחיינות כרונית, חוסר סדר וחוסר יכול לסיים משימות – כל אלו הם התסמינים של הפרעת קשב וריכוז - ההפרעה שמתחילה בגיל צעיר ובמרבית המקרים ממשיכה לבוא לידי ביטוי גם בגיל המבוגר

קרא יותר...


 

קפה עשוי להוריד סיכון לדיכאון


למרות הדעה הרווחת כי שתיית קפה המוגברת עלולה להזיק לבריאות, המחקרים מצביעים כי ההיפך הוא הנכון – זה לא כל כך מסוכן ואף יכול לעזור למנוע דיכאון.

קרא יותר...


 

דיכאון בתקופת החגים


עבור רבים מאיתנו תקופת החגים היא תקופה מלאת שמחה, בילויים, פגישות עם חברים ובני המשפחה. יחד עם זאת, לא מעט אנשים עלולים לסבול בתקופה זו מירידה במצב רוח , מתח, חרדה, חששות לעתיד ובדידות. דיכאון החגים היא תופעה מוכרת וניתן להתמודד איתה במידה ומודעים לה ועושים הכנות מראש.

קרא יותר...


 

5 דרכים לטפל בדיכאון ללא תרופות


לצד העובדה שהטיפול היעיל בדיכאון הוא טיפול תרופתי, אין להתעלם מכך שאנשים רבים נרתעים מתרופות מסיבות שונות (אם כי לא תמיד מוצדקות או מובנות להם עצמם). החדשות הטובות הן שיש דרכים להתמודד עם הבעיה גם ללא התרופות.

קרא יותר...


מחלות פסיכוסומאטיות - כשהנפש מתבטאת בגוף


כדי לרפא את הגוף צריך לעתים לטפל גם בנפש. כל מה שצריך לדעת על מחלות פסיכוסומאטיות.

כשרופא המשפחה מחליט להפנות אותך לפסיכיאטר לאחר שהתרופות שרשם לך הועילו, והמומחים ששלח אותך אליהם כבר הרימו ידיים, יתכן ותתעורר אצלך התנגדות. לעיתים ירגיש גם הרופא עצמו שלא בנוח ויגיד בנימה מתנצלת: "יכול להיות שהכאבים שלך נובעים מחרדה או מלחץ, צריך לנסות את כל האופציות...". אצל מטופלים רבים אמירה כזאת עלולה לעורר כעס ואף עלבון: "לא מאמנים לי שאני סובל, חושבים שאני ממציא, שמשהו אצלי בראש לא בסדר". אולם חשוב לדעת כי ישנן מחלות גופניות המכונות "מחלות פסיכוסומאטיות", אשר יחד עם היותן מחלות גופניות לכל דבר, הן מושפעות ממצבנו הנפשי. כאשר אדם מתלונן על כאבים או על קוצר נשימה, הוא אינו ממיא אותם. מדובר בסימפטומים אמיתיים שגורמים סבל ומצוקה.

קרא יותר...


A